Τρίτη, 30 Ιανουαρίου 2018

Ετήσια γιορτή ΕΠΣ Μακεδονίας 2018. [ Παρευρέθη και κ. Φώτης Μπίμπασης]



  • Απονομή τιμητικής διάκρισης στο σωμ. τυφλών Ο ΠΥΡΣΟΣ,   από την Ε.Π.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ.  


Παρευρέθη και κ. Φώτης Μπίμπασης








Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η ετήσια γιορτή της ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η ετήσια γιορτή της ΕΠΣ Μακεδονίας στην αίθουσα Τελετών του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης η οποία ήταν αφιερωμένη στη διαφορετικότητα και κατά των διακρίσεων, όπου κατά τη διάρκεια της οποίας τιμήθηκαν σωματεία που διακρίθηκαν την αγωνιστική περίοδο 2016 – 2017 και πρόσωπα με ιδιαίτερη προσφορά στον Πολιτισμό, τον Αθλητισμό και το Ποδόσφαιρο.
Ειδικότερα
Στον πρώην Υφυπουργό Αθλητισμού, Ιωάννη Ιωαννίδη για την προσφορά του στον Αθλητισμού και τον Πολιτισμό
Στους παράγοντες, Νίκο Βεζυρτζή, Νίκο Ατματζίδη, Βασίλη Τριανταφυλλίδη (Χάρρυ Κλυνν) για την προσφορά τους στον Αθλητισμό
Στην Μαρία Γκανίδου, Διευθύντρια του Κέντρου Αιμοδοσίας του Γ.Ν.Θ. «Γ. Παπανικολάου» και αντιπρόεδρος του Ελληνικού Εθνικού Κέντρου Αιμοδοσίας για την προσφορά της στην κοινωνία
Στους βετεράνους ποδοσφαιριστές, Παναγιώτη Κερμανίδη, Γιώργο Κωνσταντινίδη, Εμπενίζερ Χάγκαν και Χρήστο Κοκκονίδη για την προσφορά τους στο ποδόσφαιρο.
Στην Κατερίνα Τσιάπανου, για την προσφορά της στο γυναικείο ποδόσφαιρο.
Στο δημοσιογράφο, Αναστάσιο Σταμπουλή για την προσφορά του στον τομέα της ενημέρωσης και την προβολή του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου.
Στην Εθνική Υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών για την κατάκτηση του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος στην κατηγορία τους.
Στην Εθνική Καλαθοσφαίρισης Νέων Ανδρών για την κατάκτηση του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος στην κατηγορία τους.
Στο σωματείο, Μακεδονικός για την 90χρονη προσφορά του στον Αθλητισμό και τον Πολιτισμό.
Στο σωματείο Τυφλών «Ο Πυρσός» για την πολύχρονη προσφορά του στον Αθλητισμό.
Στους παράγοντες, Ιωάννη Σιδεριδάκη, Κωνσταντίνο Ματσούκη, Αθανάσιο Κατσαούνη για την πολύχρονη προσφορά τους στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.
Στον μη εν ενεργεία διαιτητή, Μιχάλη Νάουμ, για την προσφορά του στο ποδόσφαιρο και τη διαιτησία.
Στον προπονητή, Αθανάσιο Καλλιμάνη για την πολύχρονη προσφορά του στο ποδόσφαιρο.
Στην οικογένεια Ιωάννη Γουγουτσά και στους γιούς Χρήστο και Παναγιώτη για την προσφορά τους στο ποδόσφαιρο.
Στον ιατρό, Ελ Αμίν Ζουχίρ, για την προσφορά του στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.
Στους Παναγιώτη Ασλανίδη και Αχιλλέα Βασιλειάδη για την πολύχρονη προσφορά τους στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο και τον Πολιτισμό.
Στους Γεώργιο Ζεϊμπέκη και Απόστολο Παριανό για την πολύχρονη προσφορά τους στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.
Στον ερασιτέχνη ποδοσφαιριστή, Δημήτριο Βαλαούρα για την πολύχρονη προσφορά του στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.
Στον ερασιτέχνη ποδοσφαιριστή, Κωνσταντίνο Κοκκινοπλίτη για το «ευ αγωνίζεσθαι» στον αγώνα της περσινής περιόδου μεταξύ του Αγίου Γεωργίου Ν. Κρήνης και του Αριστοτέλη.
Στον ερασιτέχνη ποδοσφαιριστή, Ευάγγελο Βουραζάνη (Αστραπή Νεάπολης) για το συγγραφικό του έργο.
Στο Σύλλογο Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Μενεμένης για την πολύχρονη προσφορά του στο ποδόσφαιρο και την κοινωνία.
22. Στην μικτή ομάδα Παίδων της ΕΠΣ Μακεδονίας για την κατάκτηση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων και στους Ενωσιακούς προπονητές, Θωμά Μεταξά, Θανάση Καναρά και Χάρη Παπαπαναγιώτου.
Επίσης, θα απονεμηθούν τιμητικές διακρίσεις στα σωματεία που αναδείχθηκαν πρωταθλητές, δευτεραθλητές και ανήλθαν κατηγορία, που κατέκτησαν το κύπελλο ήθους, που διακρίθηκαν στο γυναικείο ποδόσφαιρο και στα πρωταθλήματα Υποδομών, κατά την περσινή αγωνιστική περίοδο 2016 – 2017:
Στον Απόλλωνα Πόντου (Καλαμαριάς) για την άνοδο του στη Football League.
24. Στον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης για την κατάκτηση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Super League (Κ 15 ετών) και στον προπονητή τους. 
25. Στη γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης για την κατάκτηση του 12ου Πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας Γυναικών και του Κυπέλλου Γυναικών για 6η φορά στην ιστορία της και στον προπονητή της.
26. Στις γυναικείες ομάδες, Αγίου Γεωργίου Ν. Κρήνης και Αγροτικού Αστέρα Ευόσμου για την άνοδό τους στη Β’ κατηγορία Γυναικών και στους προπονητές τους,
Στο Αριστοτέλειο Κολέγιο για την κατάκτηση του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος στην κατηγορία κοριτσιών για 4η συνεχόμενη χρονιά και στην κατηγορία αγοριών για 1η χρονιά και στους προπονητές τους και για τη συμμετοχή τους στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα
46ος Κυπελλούχος Ερασιτεχνικών Ομάδων της Ε.Π.Σ.Μ.: ΠΑΟ Κουφαλίων
Πρωταθλητής της Α1 Ερασιτεχνικής κατηγορίας και για την άνοδό του στη Γ’ Εθνική: Μακεδονικός
Άνοδος από την Α’ Ερασιτεχνική κατηγορία στην Α1 κατηγορία: ΠΑΟ Κουφαλίων, Ακρίτες Συκεών, Αναγέννηση Επανομής, Κεραυνός Κολχικού και ΑΕ Ευόσμου, ΓΣ Ηλιούπολης
Άνοδος από τη Β’ Ερασιτεχνική κατηγορία στην Α’ κατηγορία: ΑΕ Αμπελοκήπων, Αγιος Γεώργιος Ν. Κρήνης, Ελλήσποντος Κριθιάς, Αχιλλέας Περαίας, Ελλήσποντος Μαδύτου και Ελπίδες Χαλάστρας, Εθνικός Μετεώρων, Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης, Μέγας Αλέξανδρος 2014, Εθνικός Σοχού
Άνοδος από τη Γ’ Ερασιτεχνική κατηγορία στη Β’ κατηγορία: Αγροτικός Αστέρας 2016 Υποδομή, Ακαδημία Ποδοσφαίρου Νεάπολης, Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής, Σταυραετός Ευξεινούπολης, Νέοι Οδυσσέα Κορδελιού, ΠΑΟ Καρτερών, Αργοναύτης Καλαμαριάς, ΔΑΣ Ωραιοκάστρου και Φίλιππος Ελεούσας, ΠΟ Ξηροκρήνης, Γερμανική Αθλητική Ακαδημία, ΑΕ Μαρτίου
Για την κατάκτηση του Κυπέλλου Ήθους: Αετός Ανω Σταυρού, Αναγέννηση Προχώματος, Ακαδημία Ποδ/ρου Νεάπολης / Ελπίδες Μακεδονικού, Δόξα Λακκιάς, ΜΑΣ Αγχιάλου, Μακεδονικός Γέφυρας, Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά
Διάκριση στην Κατηγορία Νέων: Αρης Θεσσαλονίκης (πρωταθλητής ειδικής βαθμολογίας), Αρης Θεσσαλονίκης 2001 (πρωταθλητής – 3ος όμιλος), Ακαδημίες Μίκρας (1ος όμιλος), Μπέμπηδες 2000 (2ος όμιλος), Αθλητική Ακαδημία Γιαννιτσών (4ος όμιλος), Κεραυνός Αγίου Παύλου (5ος όμιλος), ΑΕ Ρετζικίου (6ος όμιλος), Ακαδημία Ποδοσφαίρου Νεάπολης (1) (7ος όμιλος), Olympian Κατερίνης (8ος όμιλος) και Κεραυνός Κολχικού (9ος όμιλος)
Διάκριση στην Κατηγορία Παίδων: Αρης Θεσσαλονίκης (πρωταθλητής 2002), ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης (πρωταθλητής 2003), Αθλητική Ακαδημία Γιαννιτσών (πρωταθλητής - 5ος όμιλος), Ιταλική Ακαδημία Θεσσαλονίκης (1ος όμιλος), Ποσειδώνας Καλαμαριάς (2ος όμιλος), ΠΑΟ Διοικητηρίου (3ος όμιλος), Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά (4ος όμιλος), Νέοι Οδυσσέα Κορδελιού (6ος όμιλος), ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου (7ος όμιλος) και ΑΠΕ Λαγκαδά (8ος όμιλος)
Διάκριση στην Κατηγορία Προπαίδων 11 Χ 11: ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης 2004 (πρωταθλητής - 1ος όμιλος), ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης 2005 (2ος όμιλος), Αθλητική Ακαδημία Γιαννιτσών (3ος όμιλος) και Πρωταθλητές Πεύκων (4ος όμιλος)
Διάκριση στην Κατηγορία Προπαίδων 9 Χ 9: Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης 2006 (πρωταθλητής - 1ος όμιλος), ΑΣ Νεάπολης – Andre Vieirinha (2ος όμιλος), Ντίνος Κούης (3ος όμιλος), ΜΑΣ Αγχιάλου (5ος όμιλος), Αναγέννηση Χαλκηδόνας (6ος όμιλος) και Κεραυνός Κολχικού (7ος όμιλος)

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Helen Keller Quotes